Shiatsu Masajı

masaj

Shiatsu Masajı

Bu masajımız ise Japon kültürünün dünyaya kazandırdığı bir türdür. Kelime anlamıyla bütünleşen bu masaj şii-parmak, atsu ise dokunmak anlamındadır, bütünüyle parmakla dokunmak-parmakla temas diye Türkçe’de yerini alır.

Hint ve Çin’in geleneksel tıbbı yöntemlerinden olan Shiatsu, kişinin giyinik olarak, sert bir zemin tercih edilerek uygulanır. Çeşitli germe ve çekme uygulanan bu masajda, kişinin uygulama esnasında rahatsızlık duyar yönleri olsa da, seans sonrası bir kaç saat sonra ciddi derecede rahatlamasını sağlar.

Sağlıklı bir insanın enerjisini değerlendirecek olursak bunu iki eş olmayan değerler içinde yin ve yang diyebilir ve yinin, karanlık, pasif, soğuk; yangın ise tersi olan, aydınlık, aktif ve sıcak olduğu bilinir.

Yin meridyeni, bedenin iç ya da ön yüzünde görülürken, enerji akışı ise yukarı yöndedir. Yang meridyeni ise, bedenin dış ve arka kısmında yer alır enerjisi ise aşağı yöndedir. Meridyenleri enerji akışları durduğunda bağlı bulunan organ görevini yapamaz, hastalıklara sebep olur.

Meridyenler arasında belli noktalarda ve kanallarda kesintisiz, dengeli bir akış sağlamak amacıyla enerjiyle temas bulunan noktaları Shiatsu masajı ile hastalıkları dağıtma sağlanır.

SHİATSU MASAJININ FAYDALARI

Bu masaj bir çok hastalığın önüne geçer, enerji dengesinde önem arz ettiği gibi bedenin kendi iyileştirme devresini uyarır, shiatsu, meridyenlerin ve bununla birlikte enerjinin ilintili olduğunu açıkca ortaya koyar, kişinin bunu yakalamasına ön ayak olur.

Pelit Masaj Spa Salonu