Hong Kong Masajı

Hong Kong Masajı

Hong Kong’da masaj sektörü oldukça kök salmıştır. Sokaklarda ellerinde broşürlerle bekleyen bayanlar elinize hemen bir broşür sıkıştırır bir yandan da anlatmaya başlar ve samimi olmuştur artık eli omzunuzda ya da kolunuzdadır. Ne kadar da hayır derseniz deyin sizi çoktan ikna etmişlerdir. Masaj salonları küçük birer apartman dairesi şeklindedir.

Kapıda karşılar sizi çok rahat bir koltuğa oturtur, “başını yasla rahat ol der” ve ayaklarınızı titreşimi olan bir ılık su ile dolu leğende biraz dinlendirip ayak masajınıza başlarlar ve 45 dakika ayaklarınızı ovalarlar. Süre arttıkça fiyat artar. Ondan sonrada omuz masajına ihtiyacınız var diyerek ikna etmeye çalışırlar.

Asırlara dayanan manuel terapinin Hong Kong’un kendine özgü teknikleriyle vücudun enerji noktalarına uygulanan bedenin üzerindeki stresi ve yorgunluğu kısa sürede almaya yarayan bu masaj Hong Kong geleneksel şifa sanatıdır.

Geleneksel Çin Ayak Masajı tüm dünyada adından söz ettiren, hem sağlıklı hem de dinlendirici bir masaj türü. Hong Kong’da da şehrin birçok köşesinde dev Spa & Masaj merkezi tabelaları dikkatinizi hemen çekecek. Ayrıca Kowloon Tsim Sha Tsui’da elince masaj yazan dövizlerle turistlere laf atıp müşteri toplamaya çalışanlar da bir süre sonra sizi de bıktıracak.

Tedavi ve dinlendirme amaçlı olan ayak masajı ilk başlarda (alışıncaya kadar) biraz canınızı acıtsa da zamanla hoşunuza gidecek. Özellikle masörlerin ayak tabanındaki özel noktalardan vücudunuzun neresinin ağrıdığını söylemesi gerçekten hayret verici.

Pelit Masaj Spa Salonu